W naszej gminie możemy pochwalić się lokalnymi artystami, którzy tworzą niesamowite dzieła sztuki. W naszych rękodzielnikach wciąż trwa duch tradycji oraz miłość do zawodów, które przez wielu zostały już zapomniane…

Pani Alicja Stodolak prowadzi warsztaty pisania ikon na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sanoku. Całą swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje swoim córkom: Elżbiecie i Agnieszce. O sobie mówi: zawsze chciałam, by moje życie było związane ze sztuką. Najpierw traktowałam to jako hobby, później okazało się źródłem moich dochodów. Nie wyobrażam sobie bym mogła robić cos innego. Kocham swoją pracę i cieszę się, że udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym.
Prawdziwym hobby Pani Ali jest hodowla pięknych kotów rasy Main Coon. Te cudowne stworzenia, łagodne olbrzymy nadają nadzwyczajny klimat Galerii.
Jest członkiem Stowarzyszenia twórców Bieszczadzkich „Synagoga” w Lesku.
Jan Kikta
Wykonuje rzeźby, płaskorzeźby, fotografuje pejzaże, pisze teksty piosenek. Jego ulubionym motywem jest przyroda. Najchętniej wykonuje rzeźby ptaków, popiersia, sceny myśliwskie, portrety. Pan Kikta jest samoukiem, rzeźbą zajmuje się od szóstego roku życia.
Warsztat posiada w domu, używa cyrkularki, szlifierki, wyrzynarki, hebla elektrycznego, dłut, młotków, siekiery, piły łańcuchowej.
Twórczość Pana Jana to tradycyjna rzeźba, płaskorzeźba lub przedmioty użytkowe.

Specjalizują się w wyrobach z bibuły, wykonują również pająki, pisanki batikowe, oraz ozdoby świąteczne, ponadto zajmują się wykonywaniem wieńców dożynkowych oraz wyrobów z koronki i słomy.

Główną specjalizacją Pani Ewy są kwiaty oraz inne małe arcydzieła wykonane z bibuły.

Wykonuje wszelkiego rodzaju kwiaty z bibuły oraz wieńce dożynkowe.
Trudni się również haftem krzyżykowym.


Wykonuje również piękne kartki okolicznościowe zdobione haftem, suszonymi kwiatami oraz elementami pasmanteryjnymi.