EKO ALTANA w Lisznej oficjalnie otwarta!

„Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Widać właśnie taką maksymą kierowali się mieszkańcy Lisznej realizując projekt pn. „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni”. Zaangażowanie oraz wspólna, zgodna praca mieszkańców Lisznej zaowocowała powstaniem pięknej EKO ALTANY- przyjaznego i sprzyjającego odpoczynkowi miejsca, którego tak bardzo we wsi brakowało.

Oficjalne otwarcie EKO ALTANY w Lisznej odbyło się w niedzielę 24 października br. podczas pikniku rodzinnego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie i dźwiękach tradycyjnej muzyki kapel „Kamraty” i „Lisznianie” bawili się zarówno mieszkańcy wsi, jak i zaproszeni goście. Gmina Sanok zorganizowała szereg rodzinnych konkurencji i zabaw na trawie, a nadleśnictwo Lasów Państwowych Brzozów przygotowało stoisko z grami i zabawami dla dzieci. Za każde poprawne rozwiązane zadanie czy odpowiedź na pytanie zadane przez leśnika dzieci otrzymywały upominki – pytaniom i prośbom o nową zagadkę nie było końca! 🙂 To było naprawdę radosne, rodzinne popołudnie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku.

Projekt „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni” uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Gminą Sanok, Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Liszna w Lisznej, Wspólnoty Leśnej „Dobro” Wsi Liszna, Zespołu Muzycznego „LISZNIANIE” oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Lisznej. Duży wkład w realizację projektu miał także Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.