Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem reprezentantów Gminy Sanok

W dniach 24-25 września w Świnoujściu odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem reprezentacji 18 krajów. Polskę reprezentowali także członkowie klubu UKS KKK Niebieszczany Krzysztof Rycyk w kategorii boys-70kg i Dawid Koczera w kategorii cadet men -70 kg, pod opieka trenerów i sekundantów Sensei Anny i Janusza Czaban. Startować miał również Seweryn Śliwianka, ale w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w Mistrzostwach. Zawodnicy zakwaterowani byli w 5 gwiazdkowym hotelu Radisson, gdzie po zakończonym turnieju odbyła się uroczysta Sayonara.

Na turnieju obecni byli m.in Prezydent KWF Shihan Antonio i Pinero oraz Sekretarz Generalny KWF i twórca Karate Kyokushin w Polsce Shihan Andrzej Drewniak. Krzysztof Rycyk w walce o trzecie miejsce uległ zawodnikowi z Ukrainy, z kolei Dawidowi Koczera na drodze do medalu stanął zawodnik z Bułgarii. Walka Dawida była bardzo wyrównana, sędziowie zdecydowali o jego przegranej dopiero w dogrywce. „Lepszy wynik był w zasięgu ręki, jednakże stres zrobił swoje i nasi zawodnicy nie do końca pokazali swoje możliwości, ale sam start w Mistrzostwach Europy to już spory sukces dla naszych zawodników” Anna Czaban. Jeszcze raz dziękujemy sponsorom: Gmina Sanok, Cisan, Firma Usługowo-Handlowa Wodzu Łukasz Wcisło, Usługi Koparkami Bogdam i Mariusz Drozd, Transprzęt, Zakład Krawiecki Jacek Kopczak, Starostwo Sanockie.

galeria zdjęć w linku poniżej:

 https://photos.google.com/share/AF1QipPImVZYj6IqPQkGpUWteg5Oo2qkBtc_b6ozuQUQtsFdk-VyR080_n_dpqOUjW_D7Q?key=SFlmcXloQVVhOGFsWXlkMU9mZGdLRjI4MHRBZ25R