„Pakiet ProStudent”…mówimy warto!

Uczelnie wyższe zainaugurowały rok akademicki 2021/2022. Studentom zaczynającym naukę przyjdzie na pewno zmierzyć się z poszukiwaniami książek naukowych i akademickich oraz częstymi wizytami w bibliotece. Sanocka Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zaprasza studentów do skorzystania z wielu udogodnień w ramach nowej edycji akcji „Pakiet ProStudent”. Akcja trwać będzie od  15 października do końca listopada br.

W tym okresie studenci, którzy zdecydują się zapisać do naszej biblioteki , otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Zapisu do biblioteki można dokonać przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.

Nasze propozycje dla studentów to także  technologiczne ciekawostki oraz  zintegrowane usługi biblioteczne, które ułatwią życie każdego studenta. Strzałem w dziesiątkę jest nasza aplikacja mobilna „e-Biblioteki Pedagogiczne” na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) , która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny  dostęp do nowoczesnych e-usług. Zapominalscy na pewno docenią fakt wbudowanej w aplikację karty bibliotecznej, którą dostajemy w postaci kodu kreskowego oraz QR.

W  dzisiejszych czasach niezwykle cenimy mobilność. Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek polecamy studentom wzbudzającą największe zainteresowanie  e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest nasz katalog INTEGRO prezentujący nie tylko zbiory biblioteczne, ale także pozycje z bibliotek cyfrowych czy katalogów Wolne Lektury, IBUK Libra. Jest to spore ułatwienie przy poszukiwaniu materiałów, bowiem nie musimy powtarzać tego samego na stronach różnych dostawców. Po wyszukaniu tytułu można, przy niektórych publikacjach, uzyskać dostęp do spisu treści.

Wielu użytkownikom przypadła do gustu możliwość  skorzystania z „Book Roomu” –  pokoju pracy twórczej indywidualnej i zespołowej. Do dyspozycji użytkowników  w nowocześnie  zaprojektowanym pomieszczeniu znajduje się komputer z dostępem do Internetu, projektor multimedialny oraz tablica suchościeralna.

Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż  korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych. Sanocka Filia PBW mieści się obecnie w Szkole Podstawowej nr 4, ul. Sadowa 12.

 

 

źródło: PBW w Krośnie Filia w Sanoku