Patriotą się jest, a nie „BYWA”

Pod takim hasłem 6 listopada odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie, w którym udział wzięły dwie reprezentantki- uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach:

  • Amelia Wanielista – klasa V
  • Emilia Rosa – klasa VII

Zgodnie z regulaminem organizatora konkursu – ZHP Hufiec Ziemi Sanockiej im ks. Zdzisława Peszkowskiego – dziewczynki rywalizowały w kategorii uczniowie/harcerze, recytując wiersze Marii Konopnickiej – patronki szkoły ” Pieśń o domu ” i „Ojczyzno ma”. Konkurs odbył się w Domu Harcerza w Sanoku.
W ostatecznym podsumowaniu Amelia zajęła IV miejsce, natomiast Emilia II miejsce dzięki czemu zdobyła tytuł laureata i prawo wpisania szczególnego osiągnięcia na świadectwie na koniec roku szkolnego 2021/2022!

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !!! 🙂

 

 

Informacje nadesłane