Powiatowy Konkurs „Katyń w pieśni i poezji” rozstrzygnięty – uczennice Szkoły Podstawowej w Trepczy na podium

5 marca w kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku odbył się koncert finałowy konkursu, którego  celem było uczczenie 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Nagrodzeni uczestnicy mogli zaprezentować się przed zaproszonymi, dyrektorami szkół i rodzicami, a także innymi uczestnikami i mieszkańcami Sanoka.

W kategorii: twórczość własna (szkoły podstawowe) bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Wojtas z kl. VII Szkoły Podstawowej w Trepczy, która zajęła I miejsce. Oliwia skomponowała muzykę, napisała poruszający tekst o zbrodni katyńskiej i zaśpiewała go, akompaniując sobie na pianinie.

W kategorii: recytacja (szkoły podstawowe) Maja Łakos z kl. VII uzyskała III miejsce, a Zofia Ziemlewicz z kl. VIII i Amelia Buczek z kl. VII otrzymały wyróżnienia.

Wszystkie uczennice Szkoły Podstawowej w Trepczy, biorące udział w konkursie zostały docenione i nagrodzone przez jury.

Warto dodać, że konkurs został wpisany do wykazu zawodów i konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty i może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy!

 

Link do galerii: Podsumowanie III konkursu „Katyń w pieśni i poezji” – Aktualności – Powiat Sanocki (powiat-sanok.pl).