Uroczyste obchody „Dnia Seniora” oraz trzecia rocznica istnienia Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Mrzygłodzie

4 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Mrzygłodzie uczciliśmy trzecią rocznicę istnienia Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w Mrzygłodzie. Członkowie, sympatycy klubu oraz zaproszeni goście spotkali się w tym miejscu, aby wspólnie świętować tę wyjątkową uroczystość, a także zbliżający się wielkimi krokami (14 listopada) DZIEŃ SENIORA.
Pod kierownictwem opiekunki klubu Danuty Rajcy, przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Zarszyn Agaty Kozieradzkiej oraz przy akompaniamencie Leszka Hnata, tradycyjnie już na scenie wystąpili nasi klubowicze. Tym razem zaskoczyli zebranych nowym programem artystycznym! Słowno-muzyczne wystąpienie seniorów niezwykle przypadło do gustu zebranym gościom. Widząc wzruszenie oraz ogromną radość wymalowaną na twarzach seniorów, kolejny raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, jaką słuszną decyzją było utworzenie tego miejsca!
Klub Seniora w Mrzygłodzie dla jego członków jest drugim domem – miejscem spędzania wolnego czasu, wspólnych spotkań z przyjaciółmi, ale też kuźnią nowej wiedzy i umiejętności, a to m.in. za sprawą Lokalnej Grupy Działania „Dolina Sanu” i zrealizowanego właśnie projektu pn. „SENIOroom – promocja zdrowego stylu życia i kreowanie pozytywnego wizerunku osób starszych”. W trakcie trwania projektu seniorzy klubu „Młodzi duchem” zażywali przyjemności dla ducha i ciała, a mianowicie jogi, tańca, Nordic walking czy siłowni umysłu. Próbkę świeżo nabytych umiejętności seniorzy zaprezentowali na parkiecie! Razem ze swoim instruktorem tańca Pawłem Kuligą wystąpili przed zebranymi gośćmi w aż 3 układach tanecznych!

Ze sceny padło wiele wzruszających słów, zwłaszcza od najstarszej przedstawicielki seniorów, która w imieniu członków klubu dziękowała Wójt Gminy Sanok Annie Hałas za stworzenie tego miejsca, za wsparcie finansowe i mentalne oraz za to, że zawsze znajduje czas, by ich odwiedzić. Wójt Anna Hałas nie pozostała dłużna! W swoich ciepłych słowach skierowanych do seniorów odniosła się do poszanowania tej grupy społecznej, do miłości i wyrozumiałości, jakimi należy darzyć seniorów, a także bezpieczeństwa, jakim powinni otaczać ich najbliżsi. Wraz z gorącymi życzeniami długich lat życia w zdrowiu i spełnieniu, wraz z kierowniczką GOPS Edytą Dziadosz wręczyły każdemu seniorowi piękną, czerwoną różę.

Po dość stresującym mimo wszystko występie scenicznym, seniorów rozluźnili studenci PWSZ w Sanoku, którzy przeprowadzili specjalnie dla nich przygotowaną zabawę ruchową tj. „głuchy telefon” w formie kalambur. Wspólnym śmiechom, śpiewom i oklaskom nie było końca! Było to przemiłe spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.