w Mrzygłodzie i Tyrawie Solnej powstaną sceny do filmu „Disco Boy” w reżyserii Giacomo Abbruzzese

W dniu 15 października będziemy mieli przyjemność gościć ekipę filmową na terenie Gminy Sanok. Plan zdjęciowy zlokalizowany zostanie na rynku w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej obok Mariny nad Sanem.
Film fabularny „Disco Boy” jest francusko-włosko-polską produkcją uznanego reżysera Giacomo Abbruzzese. Realizowany  przy wsparciu wielu prestiżowych instytucji, takich jak Podkarpacka Komisja Filmowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Region Podkarpacki, Centre national du cinéma et de l’image animée, MIBAC, Région Ile-de-France, Région Réunion czy EURIMAGES, angażujący znakomitych i rozpoznawalnych aktorów (m. in. Franz Rogowski, Robert Więckiewicz), co w połączeniu z wysoką wartością artystyczną tworzy dzieło o niezaprzeczalnym znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej.

O czym będzie film?

Po podróży przez Europę Aleksiej dociera do Paryża z nadzieją dołączenia do Legii Cudzoziemskiej. W poszukiwaniu nowego życia zrobi wszystko, aby uzyskać obiecany mu francuski paszport.
W Delcie Nigru Jomo walczy z firmami naftowymi, które zagrażają jego wiosce i życiu jego ludzi. Pewnego dnia, mając pod swoim dowództwem uzbrojoną grupę, uprowadza dwóch obywateli francuskich. Do akcji wkracza komandos Legii Cudzoziemskiej z Aleksiejem na czele.
Spotkanie między dwoma mężczyznami nie będzie takie, jak oczekiwano. Losy Aleksieja i Jomo połączą się i przetrwają poza granicami, ciałami, życiem i śmiercią.

http://www.dontenlacroix.eu/projects/225

Film uzyskał częściowe finansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a także wsparcie finansowe z prestiżowego europejskiego funduszu filmowego Eurimages.