Wizyta studyjna śląskich partnerów KSOW w Mrzygłodzie

30 września br. w Pracowni Garncarskiej w Mrzygłodzie mieliśmy przyjemność gościć 35-osobową grupę Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich będących przedstawicielami instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich z obszaru województwa śląskiego. Celem wizyty studyjnej była wymiana dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, to także okazja, by podejrzeć rozwiązania oraz przykłady inicjatyw zrealizowanych w ramach priorytetów PROW 2014-2020.
W Pracowni Ginących Zawodów w Mrzygłodzie uczestnicy wzięli udział w pokazie garncarskim oraz obejrzeli film instruktażowy pn. „Historie gliną malowane” przedstawiający metody wyrabiania gliny, szkliwienia oraz wypalania naczyń. Mamy nadzieję, że wizyta w naszej pracowni, będąca jednym z przystanków na trasie po województwie podkarpackim będzie pozytywną inspiracją do nowych, ciekawych projektów.